Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Smeg S4F074F, 75 L, 4.3 kg/24h, SN-T, 35 dB, F, White
| Design | |
| Product type | Upright |
| Appliance placement | Built-in |
| Product colour | White |
| Market positioning | Tabletop |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | Y |
| Built-in display | N |
| Freezer number of shelves/baskets | 3 |
| Performance | |
| Freezer net capacity | 75 L |
| Freezing capacity | 4.3 kg/24h |
| Storage time during power failure | 11.5 h |
| Star rating | 4* |
| Cooling system | Static |
| Climate class | SN-T |
| No Frost system | N |
| Automatic defrost (freezer) | N |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 35 dB |
| Fast freeze function | Y |
| Ice cube tray | Y |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 43 °C |
| Ergonomics | |
| Temperature alarm | Y |
| Cord length | 2.4 m |
| Power | |
| Energy efficiency class | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Connected load | 120 W |
| Annual energy consumption | 212 kWh |
| AC input voltage | 230 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Height | 687 mm |
| Installation compartment width | 56 cm |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Installation compartment height | 70.2 cm |
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
CONTATTI
Tel: +39 0522 8211
Mail: smeg@smeg.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details