Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Candy ESSENZA MIG28TXNE, Built-in, Grill microwave, 28 L, 900 W, Touch, Black
| Features | |
| Appliance placement | Built-in |
| Product type | Grill microwave |
| Interior capacity | 28 L |
| Microwave power | 900 W |
| Control type | Touch |
| Grill power | 1000 W |
| Number of power levels | 8 |
| Door opening | Side opening |
| Turntable | Y |
| Turntable size | 31.5 cm |
| Built-in display | Y |
| Display type | LED |
| Clock type | Electronic |
| Timer | Y |
| Timer type | Digital |
| Product colour | Black |
| Interior material | Stainless steel |
| Cooking functions & programs | |
| Grill | Y |
| Convection cooking | Y |
| Auto cook function | Y |
| Number of auto cooking programs | 8 |
| Power | |
| AC input voltage | 230 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width | 595 mm |
| Depth | 388 mm |
| Height | 401 mm |
| Installation compartment width | 60 cm |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Installation compartment height | 38 cm |
| Weight | 18.2 kg |
| Package width | 684 mm |
| Package depth | 566 mm |
| Package height | 484 mm |
| Package weight | 22.6 kg |
| Packaging content | |
| Grill grid included | Y |
Candy Hoover Group S.r.l.
Via Comolli, 16
20861 - Brugherio
Italia
CONTATTI
Tel: +39 039 2086 1
Mail: info@candy-group.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Candy Hoover Group S.r.l.
Via Comolli, 16
20861 - Brugherio
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details