Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Electrolux KODGS20TX, Medium, Electric, 72 L, 2990 W, 72 L, Steam
| Oven | |
| Oven size | Medium |
| Oven type | Electric |
| Total oven(s) interior capacity | 72 L |
| Total oven power | 2990 W |
| Oven net capacity | 72 L |
| Grill | Y |
| Convection cooking | Y |
| Steam cooking | Y |
| Conventional cooking | Y |
| Rotisserie | Y |
| Reheat function | Y |
| Keep warm function | Y |
| Pizza making function | Y |
| Number of cooking programs | 7 |
| Self-cleaning | Y |
| Cleaning type | Steam |
| Cleaning technology | AquaClean |
| Number of shelves | 5 shelves |
| Design | |
| Appliance placement | Built-in |
| Product colour | Black, Stainless steel |
| Control type | Rotary |
| Control position | Front |
| Built-in display | Y |
| Display type | LED |
| Door hinge | down |
| Door material | Glass |
| Removable door glass | Y |
| Soft closing door | Y |
| Number of grids | 1 |
| Fingerprint resistant | Y |
| Ergonomics | |
| Integrated clock | Y |
| Clock type | Electronic |
| Easy to clean | Y |
| Drip tray | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | A+++ |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| Energy consumption (forced convection) | 0.81 kWh |
| Bread machine | |
| Bread making capability | Y |
| Weight & dimensions | |
| Width | 589 mm |
| Depth | 594 mm |
| Height | 568 mm |
| Weight | 28.5 kg |
| Package width | 635 mm |
| Package depth | 670 mm |
| Package height | 654 mm |
| Package weight | 29.5 kg |
| Packaging content | |
| Number of baking trays | 1 |
Electrolux Group
Via Elettrodomestici 30
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 3344556
Mail: info@electrolux.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Electrolux Group
Via Elettrodomestici 30
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details