Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Indesit S 12 A1 D/I 1, 209 L, SN-T, 35 dB, F, Stainless steel
| Design | |
| Appliance placement | Built-in |
| Product colour | Stainless steel |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | Y |
| Child lock | N |
| Built-in display | N |
| Fridge number of shelves/baskets | 5 |
| Bottle rack | N |
| Shelves material | Glass |
| Performance | |
| Fridge net capacity | 209 L |
| Climate class | SN-T |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 35 dB |
| No Frost system | N |
| Automatic defrost (fridge) | Y |
| Super Cool function | N |
| Fresh zone compartment | Y |
| Minimum operating temperature | 38 °C |
| Maximum operating temperature | 10 °C |
| Ergonomics | |
| Door open alarm | N |
| Cord length | 2.45 m |
| Power | |
| Energy efficiency class | F |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Connected load | 75 W |
| Annual energy consumption | 132 kWh |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Current | 16 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 540 mm |
| Depth | 545 mm |
| Height | 1220 mm |
| Installation compartment width | 56 cm |
| Installation compartment depth | 55 cm |
| Installation compartment height | 122.5 cm |
| Weight | 38 kg |
Indesit Company
Via Casa 3
41100 - Modena
Italia
CONTATTI
Tel: +39 059 654321
Mail: info@indesit.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Indesit Company
Via Casa 3
41100 - Modena
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details