Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Whirlpool WHC18 T332, 250 L, SN-T, 7 kg/24h, E, Fresh zone compartment, White
| Design | |
| Appliance placement | Built-in |
| Product colour | White |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | Y |
| Child lock | N |
| Built-in display | N |
| Display type | LED |
| Inverter technology | Y |
| Country of origin | China |
| Performance | |
| Total net capacity | 250 L |
| Total gross capacity | 250 L |
| Climate class | SN-T |
| Noise level | 32 dB |
| Icemaker | N |
| Water dispenser | N |
| Holiday function | N |
| Wi-Fi | N |
| Fridge | |
| Fridge net capacity | 182 L |
| Fridge gross capacity | 182 L |
| Fridge interior light | Y |
| Lamp type | LED |
| No Frost (fridge) | Y |
| Automatic defrost (fridge) | Y |
| Multi-Airflow system (fridge) | Y |
| Fridge number of shelves/baskets | 5 |
| Number of removable shelves | 3 |
| Foldable shelf | N |
| Number of vegetable drawers | 1 |
| Bottle rack | Y |
| Fridge temperature range | 10 - 43 °C |
| Anti-bacterial coating | Y |
| Anti-bacterial compartment | N |
| Anti-bacterial seal | Y |
| Super Cool function | N |
| Freezer | |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Freezer net capacity | 68 L |
| Freezer gross capacity | 68 L |
| Freezing capacity | 7 kg/24h |
| Storage time during power failure | 7 h |
| Star rating | 4* |
| No Frost (freezer) | Y |
| Automatic defrost (freezer) | Y |
| Freezer number of shelves/baskets | 3 |
| Fast freeze function | Y |
| Fresh zone | |
| Fresh zone compartment | Y |
| Middle compartment | |
| Middle compartment | N |
| Ergonomics | |
| Door open alarm | Y |
| Temperature alarm | Y |
| Failure alarm | Y |
| Error indication | N |
| Cord length | 2.45 m |
| Power | |
| Energy efficiency class | E |
| Energy efficiency class (old) | E |
| Energy efficiency scale | A to F |
| Annual energy consumption | 224 kWh |
| Connected load | 180 W |
| Current | 16 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 540 mm |
| Depth | 545 mm |
| Height | 1770 mm |
| Weight | 65 g |
| Installation compartment width (min) | 56 cm |
| Installation compartment depth | 56 cm |
| Installation compartment height (min) | 177.6 cm |
| Package width | 580 mm |
| Package depth | 608 mm |
| Package height | 1840 mm |
| Package weight | 67 g |
| Other features | |
| Electronic control | Y |
Whirlpool EMEA S.p.A.
Viale Guido Borghi, 27
21025 - Comerio
Italia
CONTATTI
Tel: +39 0332 759111
Mail: whirlpool_customerexperience@whirlpool.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Whirlpool EMEA S.p.A.
Viale Guido Borghi, 27
21025 - Comerio
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details