Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Bosch Serie 8 WAV28MA9II, Front-load, 9 kg, B, 69 dB, 1400 RPM, A
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Loading type | Front-load |
| Product colour | White |
| Built-in display | Y |
| Display type | LED |
| Control type | Buttons, Rotary |
| Door hinge | Left |
| Door colour | Black, Silver |
| Tub material | Plastic |
| Cord length | 1.6 m |
| Viewing window | Y |
| Certification | CE, VDE |
| Performance | |
| Rated capacity | 9 kg |
| Maximum spin speed | 1400 RPM |
| Spin-drying class | B |
| Noise emission class | A |
| Noise level (spin) | 69 dB |
| Delayed start timer | Y |
| Cycle time (max) | 224 min |
| Washing programs | Blouse/shirt, Cold, Cotton, Hand/wool, Jeans/denim, Mix, Quick, Sport, Synthetics, Spin/drain, Delicate/silk |
| Water Plus | Y |
| Adjustable spin speed | Y |
| Minimum spin speed | 400 RPM |
| Load balancing system | Y |
| Smartphone remote support | Y |
| Wi-Fi controlled | Y |
| Ergonomics | |
| Child lock | Y |
| Automatic dosing system | N |
| Overdosage indication | Y |
| Remaining time indication | Y |
| Buzzer | Y |
| On/off button | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | A |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per 100 cycles | 48 kWh |
| Energy consumption washing per cycle | 0.484 kWh |
| Water consumption per cycle | 48 L |
| Connected load | 2300 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Current | 10 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 598 mm |
| Depth | 590 mm |
| Height | 848 mm |
| Weight | 72.3 kg |
| Depth with door open | 106.3 cm |
Robert Bosch GmbH
Robert-Bosch-Platz 1
70839 - Gerlingen
Germania
CONTATTI
Tel: +49 711 400 40990
Mail: contact@bosch.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Robert Bosch GmbH
Robert-Bosch-Platz 1
70839 - Gerlingen
Germania
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details