Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Rowenta Pro 2 Infini Pro, Cashmere keratin, AC, 33.33 m/s, 85 dB, Black, Pink, Hanging loop
| Performance | |
| Ionic function | Y |
| Number of heating levels | 3 |
| Grid coating technology | Cashmere keratin |
| Motor type | AC |
| Air speed | 33.33 m/s |
| Adjustable temperature | Y |
| Number of temperature settings | 3 |
| Noise level | 85 dB |
| Turbo | N |
| Design | |
| Product colour | Black, Pink |
| Hanging type | Hanging loop |
| Cord length | 1.8 m |
| Removable grid | Y |
| Compact design | N |
| Country of origin | China |
| Power | |
| Power | 2200 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Weight & dimensions | |
| Width | 262 mm |
| Depth | 235 mm |
| Height | 80 mm |
| Weight | 1.03 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 260 mm |
| Package depth | 290 mm |
| Package height | 95 mm |
| Package weight | 1.14 kg |
| Package type | Box |
| Packaging content | |
| Concentrator nozzle | Y |
| Diffuser type | Cup diffuser |
| Number of nozzles | 3 |
| Logistics data | |
| Products per intermodal container (20ft) | 3372 pc(s) |
| Products per intermodal container (40ft) | 6750 pc(s) |
| Products per intermodal container (40ft, HC) | 7998 pc(s) |
| Pallet gross width | 120 cm |
| Pallet gross length | 80 cm |
| Pallet gross height | 106.4 cm |
| Pallet gross weight | 106.1 kg |
| Master (outer) cases per pallet layer | 48 pc(s) |
| Layers per pallet | 2 pc(s) |
| Products per pallet | 96 pc(s) |
Rowenta GmbH
Via Elettrodomestici 7
50667 - Colonia
Germania
CONTATTI
Tel: +49 221 987654
Mail: info@rowenta.de
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Rowenta GmbH
Via Elettrodomestici 7
50667 - Colonia
Germania
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details