Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

TIM realme C25Y, 16.5 cm (6.5"), 4 GB, 64 GB, 50 MP, Android 11, Grey
| Display | |
| Display diagonal | 16.5 cm (6.5") |
| Display resolution | 720 x 1600 pixels |
| Touchscreen | Y |
| Screen shape | Flat |
| Display type | LCD |
| Display number of colours | 16.78 million colours |
| Contrast ratio (typical) | 1500:1 |
| Native aspect ratio | 20:9 |
| Display brightness | 420 cd/m² |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Pixel density | 269 ppi |
| Rounded display corners | Y |
| Processor | |
| Processor family | Unisoc |
| Processor model | 610 |
| Processor architecture | ARM Cortex-A75+Cortex-A55 |
| Processor boost frequency | 2 GHz |
| Storage | |
| RAM capacity | 4 GB |
| Internal storage capacity | 64 GB |
| RAM type | LPDDR4X |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| Camera | |
| Rear camera type | Triple camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Macro camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Second rear camera aperture number | 2.4 |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Digital zoom | 4x |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Front camera aperture number | 2 |
| Rear camera flash | Y |
| Flash type | LED |
| Video capture resolution (max) | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 30 fps |
| Resolution at capture speed | 640x480@30fps,1280x720@30fps,1920x1080@30fps |
| Video recording modes | 480p,720p,1080p |
| Time lapse mode | Y |
| Night mode | Y |
| Panorama | Y |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 4G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G standard | TD-LTE & FDD-LTE |
| Wi-Fi | Y |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Bluetooth profiles | A2DP,AVDTP,AVRCP,HFP,HID,HSP,OBEX,OPP,PBAP |
| Tethering (modem-mode) | Y |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Y |
| USB connector type | Micro-USB |
| USB version | 2.0 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Messaging | |
| Short Message Service (SMS) | Y |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Y |
| Y | |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Grey |
| Colour name | Metal Grey |
| Performance | |
| Fast charging | Y |
| Graphics adapter | Mali-G52 |
| Fingerprint reader | Y |
| Face recognition | Y |
| Voice commands | Y |
| Vibrating alert | Y |
| Navigation | |
| Position location | Y |
| GPS (satellite) | Y |
| BeiDou | Y |
| Electronic compass | Y |
| Multimedia | |
| Speakers | Mono |
| Audio formats supported | AAC,AMR-NB,FLAC,G.711,G.711 A-law,MP3,Vorbis |
| Video formats supported | H.263,H.265,MPEG4,Sorenson H.263,VP8,VP9 |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 11 |
| Firmware version | realme R edition |
| Google applications | Google Play |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Removable battery | N |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 200 g |
| Width | 76 mm |
| Depth | 9.1 mm |
| Height | 164.5 mm |
| Certificates | |
| Head SAR (EU) | 0.952 W/kg |
| Body SAR (EU) | 1.239 W/kg |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Y |
| Quick start guide | Y |
| Screen protector | Y |
| Warranty card | Y |
| AC adapter power | 18 W |
TIM S.p.A.
Via Telecom 8
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 345678
Mail: info@tim.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
TIM S.p.A.
Via Telecom 8
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details