Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

TIM Motorola moto e7i power, 16.5 cm (6.5"), 2 GB, 32 GB, 13 MP, Android 10 Go edition, Blue
| Display | |
| Display diagonal | 16.5 cm (6.5") |
| Display resolution | 1600 x 720 pixels |
| Touchscreen | Y |
| Screen shape | Flat |
| Display type | IPS |
| Native aspect ratio | 20:9 |
| Pixel density | 269 ppi |
| Rounded display corners | Y |
| Processor | |
| Processor frequency | 1.6 GHz |
| Processor family | Unisoc |
| Processor model | SC9863A |
| Processor architecture | ARM Cortex-A55 |
| Processor cores | 8 |
| Coprocessor | Y |
| Coprocessor frequency | 1.2 GHz |
| Storage | |
| RAM capacity | 2 GB |
| Internal storage capacity | 32 GB |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 1000 GB |
| Camera | |
| Rear camera type | Dual camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 13 MP |
| Macro camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Rear camera aperture number | 2 |
| Second rear camera aperture number | 2.4 |
| Rear camera pixel size | 1.2 µm |
| Second rear camera pixel size | 1.75 µm |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| Front camera pixel size | 1.12 µm |
| Rear camera flash | Y |
| Flash type | LED |
| Video recording modes | 720p,1080p |
| Auto focus | Y |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 4G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 4G standard | LTE |
| Wi-Fi | Y |
| Wi-Fi standards | 802.11b,802.11g,Wi-Fi 4 (802.11n) |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Tethering (modem-mode) | Y |
| Subscription | |
| Subscription type | No subscription |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Y |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB version | 2.0 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Messaging | |
| Short Message Service (SMS) | Y |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Y |
| Y | |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Blue |
| Colour name | Tahiti Blue |
| International Protection (IP) code | IP52 |
| Performance | |
| Fingerprint reader | Y |
| Speakerphone | Y |
| Vibrating alert | Y |
| Navigation | |
| Position location | Y |
| GPS (satellite) | Y |
| GLONASS | Y |
| Galileo | Y |
| Multimedia | |
| Speakers | Mono |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 10 Go edition |
| App distribution platform | Google Play |
| Virtual assistant | Google Assistant |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 200 g |
| Width | 75.9 mm |
| Depth | 9.2 mm |
| Height | 165.1 mm |
TIM S.p.A.
Via Telecom 8
10100 - Torino
Italia
CONTATTI
Tel: +39 011 345678
Mail: info@tim.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
TIM S.p.A.
Via Telecom 8
10100 - Torino
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details