Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Vodafone OPPO A54s, 16.6 cm (6.52"), 4 GB, 128 GB, 50 MP, Android 11, Black
| Display | |
| Display diagonal | 16.6 cm (6.52") |
| Display resolution | 1600 x 720 pixels |
| Screen shape | Flat |
| Display type | LCD |
| Contrast ratio (typical) | 1500:1 |
| Native aspect ratio | 20:9 |
| Display brightness | 480 cd/m² |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Pixel density | 269 ppi |
| Processor | |
| Processor family | MediaTek |
| Processor model | Helio G35 |
| Processor boost frequency | 2.3 GHz |
| Storage | |
| RAM capacity | 4 GB |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| RAM clock speed | 2133 MHz |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 256 GB |
| Camera | |
| Rear camera type | Triple camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Third rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Rear camera resolution | 4080 x 3072 pixels |
| Rear camera aperture number | 2.2 |
| Second rear camera aperture number | 2.4 |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Rear camera field of view (FOV) angle | 80° |
| Second rear camera field of view (FOV) angle | 88.8° |
| Third rear camera field of view (FOV) angle | 88.8° |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Front camera aperture number | 2 |
| Front camera field of view (FOV) angle | 79° |
| Rear camera flash | Y |
| Flash type | LED |
| Resolution at capture speed | 1280x720@30fps,1920x1080@30fps |
| Video recording modes | 720p,1080p |
| Auto focus | Y |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 4G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 3G standards | UMTS,WCDMA |
| 4G standard | TD-LTE & FDD-LTE |
| Wi-Fi | Y |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 5.0 |
| aptX technology | Y |
| Tethering (modem-mode) | Y |
| Near Field Communication (NFC) | Y |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Y |
| USB connector type | USB Type-C |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Messaging | |
| Short Message Service (SMS) | Y |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Y |
| Y | |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Black |
| Colour name | Crystal Black |
| International Protection (IP) code | IPX4 |
| Performance | |
| Video call | Y |
| Fast charging | Y |
| Graphics card | IMG GE8320 |
| Fingerprint reader | Y |
| Face recognition | Y |
| Speakerphone | Y |
| Vibrating alert | Y |
| Navigation | |
| Position location | Y |
| GPS (satellite) | Y |
| BeiDou | Y |
| Galileo | Y |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Y |
| Electronic compass | Y |
| Wi-Fi positioning | Y |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 11 |
| Operating system fork | ColorOS 11.1 |
| App distribution platform | Google Play |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 190 g |
| Width | 75.6 mm |
| Depth | 8.4 mm |
| Height | 163.8 mm |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Y |
| Quick start guide | Y |
| Warranty card | Y |
| Protective case | Y |
| Other features | |
| Touchscreen | Y |
Vodafone Group Plc (EU Office)
Vodafone House, Liffey Quay
D02 YX7 - Dublino
Irlanda
CONTATTI
Tel: +353 1 000078
Mail: info@vodafone.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Vodafone Group Plc (EU Office)
Vodafone House, Liffey Quay
D02 YX7 - Dublino
Irlanda
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details