Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Samsung Galaxy S22 Ultra Enterprise Edition SM-S908BZKDEEE, 17.3 cm (6.8"), 3088 x 1440 pixels, 8 GB, 128 GB, 108 MP, Black
| Display | |
| Display diagonal | 17.3 cm (6.8") |
| Display resolution | 3088 x 1440 pixels |
| Screen shape | Curved edge screen |
| Display technology marketing name | Dynamic AMOLED 2X |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Processor | |
| Processor frequency | 2.8 GHz |
| Storage | |
| RAM capacity | 8 GB |
| Internal storage capacity | 128 GB |
| User memory | 100.2 GB |
| Camera | |
| Rear camera type | Quad camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 108 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 10 MP |
| Third rear camera resolution (numeric) | 12 MP |
| Fourth rear camera resolution (numeric) | 10 MP |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Second rear camera aperture number | 4.9 |
| Third rear camera aperture number | 2.2 |
| Fourth rear camera aperture number | 2.4 |
| Optical zoom | 10x |
| Digital zoom | 100x |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 40 MP |
| Front camera aperture number | 2.2 |
| Rear camera flash | Yes |
| Video capture resolution (max) | 7680 x 4320 pixels |
| Maximum frame rate | 960 fps |
| Auto focus | Yes |
| Video stabilizer | Yes |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 5G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 3G standards | UMTS |
| 4G standard | LTE |
| Wi-Fi | Yes |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac), Wi-Fi 6 (802.11ax) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.2 |
| 3G bands supported | 850,900,1900,2100 MHz |
| 4G bands supported | 700,850,900,1500,1800,1900,2100,2300,2500,2600 MHz |
| 5G bands supported | 700,800,850,900,1800,2100,2600,3500,3700 MHz |
| Modulation | 1024-QAM |
| Near Field Communication (NFC) | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Yes |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Black |
| Performance | |
| Fingerprint reader | Yes |
| Face recognition | Yes |
| Navigation | |
| Position location | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| Electronic compass | Yes |
| Multimedia | |
| Speakers | stereo |
| Audio formats supported | 3GA, AAC, AMR, APE, AWB, DFF, DSF, FLAC, IMY, M4A, Mid, MIDI, MP3, MXMF, OGA, OGG, OTA, RTTTL, RTX, WAV, XMF |
| Video formats supported | 3G2, 3GP, AVI, FLV, M4V, MKV, MP4, WEBM |
| Software | |
| Platform | Android |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Talk time (4G) | 38 h |
| Browsing time (Wi-Fi) | 20 h |
| Browsing time (4G) | 19 h |
| Wireless audio playback time | 81 h |
| Wireless video playback time | 22 h |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 228 g |
| Width | 77.9 mm |
| Depth | 8.9 mm |
| Height | 163.3 mm |
| Certificates | |
| Head SAR (EU) | 1.049 W/kg |
| Body SAR (EU) | 1.585 W/kg |
| Extremities SAR (EU) | 3.18 W/kg |
| Other features | |
| Touchscreen | Yes |
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
CONTATTI
Tel: +39 02 4888 1
Mail: info@samsung.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details