Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Samsung S32AM700UU, 81.3 cm (32"), 3840 x 2160 pixels, 4K Ultra HD, LCD, 8 ms, Black
| Display | |
| Display diagonal | 81.3 cm (32") |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Panel type | VA |
| Display brightness (typical) | 250 cd/m² |
| Response time | 8 ms |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Display technology | LCD |
| Screen shape | Flat |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Supported video modes | 2160p |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Maximum refresh rate | 60 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 16.7 million colours |
| Display diagonal (metric) | 32 cm |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Performance | |
| NVIDIA G-SYNC | N |
| AMD FreeSync | N |
| Flicker-free technology | Y |
| Game mode | Y |
| Operating system installed | Tizen |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | Y |
| Built-in camera | N |
| Design | |
| Market positioning | Smart |
| Product colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | Y |
| USB hub version | 2.0 |
| USB Power Delivery up to | 65 W |
| DVI port | N |
| HDMI | Y |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Audio input | N |
| Headphone out | N |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Y |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Tiltable | Y |
| Tilt angle range | -2 - 22° |
| Picture-in-Picture | N |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 48 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 55 kWh |
| Power consumption (typical) | 48 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (max) | 150 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| Annual energy consumption | 70 kWh |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Network | |
| Wi-Fi | Y |
| Wi-Fi standards | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 4.2 |
| Operational conditions | |
| Operating temperature (T-T) | 10 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 10 - 80% |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 716.1 mm |
| Depth (with stand) | 193.5 mm |
| Height (with stand) | 517 mm |
| Weight (with stand) | 5.4 kg |
| Width (without stand) | 71.6 cm |
| Depth (without stand) | 4.18 cm |
| Height (without stand) | 42.5 cm |
| Weight (without stand) | 6.5 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 842 mm |
| Package depth | 133 mm |
| Package height | 487 mm |
| Package weight | 8.3 kg |
| Other features | |
| TV tuner integrated | N |
| Digital signal format system | Not supported |
| Energy efficiency class (old) | B |
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
CONTATTI
Tel: +39 02 4888 1
Mail: info@samsung.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details