Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

LG 34WP65C-B, 86.4 cm (34"), 3440 x 1440 pixels, UltraWide Quad HD, 5 ms, Black
| Display | |
| Display diagonal | 86.4 cm (34") |
| Display resolution | 3440 x 1440 pixels |
| Native aspect ratio | 21:9 |
| Panel type | VA |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Response time | 5 ms |
| HD type | UltraWide Quad HD |
| Anti-glare screen | Y |
| Screen shape | Curved |
| Contrast ratio (typical) | 3000:1 |
| Maximum refresh rate | 160 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Pixel pitch | 0.07725 x 0.23175 mm |
| Display diagonal (metric) | 86.42 cm |
| High Dynamic Range (HDR) technology | HDR Effect,High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| RGB colour space | sRGB |
| Colour gamut | 99% |
| Performance | |
| NVIDIA G-SYNC | N |
| AMD FreeSync | Y |
| AMD FreeSync type | FreeSync Premium |
| Flicker-free technology | Y |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | Y |
| Built-in camera | N |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 14 W |
| Design | |
| Market positioning | Gaming |
| Product colour | Black |
| Feet colour | Black |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | N |
| HDMI | Y |
| HDMI ports quantity | 2 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Headphone out | Y |
| Headphone outputs | 1 |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Y |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 36 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 47 kWh |
| Power consumption (typical) | 42 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (max) | 45 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 809 mm |
| Depth (with stand) | 260 mm |
| Height (with stand) | 458.3 mm |
| Weight (with stand) | 7.7 kg |
| Width (without stand) | 80.9 cm |
| Depth (without stand) | 9.15 cm |
| Height (without stand) | 35.9 cm |
| Weight (without stand) | 5.8 kg |
| Packaging data | |
| Stand included | Y |
| Package width | 986 mm |
| Package depth | 212 mm |
| Package height | 524 mm |
| Package weight | 10.5 kg |
LG Electronics Europe B.V.
Krijgsman 1
1186 DM - Amstelveen
Paesi Bassi
CONTATTI
Tel: +31 20 456 3131
Mail: info@lge.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
LG Electronics Europe B.V.
Krijgsman 1
1186 DM - Amstelveen
Paesi Bassi
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details