Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Smeg 70cm 50s Style Right Hand Hinge Fridge Freezer Black FAB38RBL5, 481 L, SN-T, 8 kg/24h, E, Fresh zone compartment, Black
| Design | |
| Appliance placement | Freestanding |
| Product colour | Black |
| Custom panel-ready | N |
| Door hinge | Right |
| Reversible doors | N |
| Child lock | N |
| Built-in display | Y |
| Country of origin | Italy |
| Performance | |
| Total net capacity | 481 L |
| Total gross capacity | 510 L |
| Climate class | SN-T |
| Noise emission class | C |
| Noise level | 41 dB |
| Icemaker | Y |
| Holiday function | N |
| Fridge | |
| Fridge net capacity | 343.7 L |
| Fridge interior light | Y |
| Lamp type | LED |
| No Frost (fridge) | Y |
| Multi-Airflow system (fridge) | Y |
| Fridge number of shelves/baskets | 4 |
| Number of vegetable drawers | 2 |
| Fridge door balconies | 4 |
| Super Cool function | N |
| Freezer | |
| Freezer position | Bottom-placed |
| Freezer net capacity | 137.7 L |
| Freezing capacity | 8 kg/24h |
| Storage time during power failure | 14 h |
| Star rating | 4* |
| No Frost (freezer) | Y |
| Freezer number of shelves/baskets | 4 |
| Fast freeze function | Y |
| Fresh zone | |
| Fresh zone compartment | Y |
| Ergonomics | |
| Door open alarm | Y |
| Temperature alarm | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | E |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Annual energy consumption | 321 kWh |
| Weight & dimensions | |
| Width | 706 mm |
| Depth | 811 mm |
| Height | 2050 mm |
| Depth without handle | 71.1 cm |
| Weight | 112.2 kg |
| Package width | 785 mm |
| Package depth | 895 mm |
| Package height | 2170 mm |
| Package weight | 128.4 kg |
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
CONTATTI
Tel: +39 0522 8211
Mail: smeg@smeg.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details