Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Beko BDIN38650C, Fully built-in, Full size (60 cm), Touch, LCD, 1.3 m, 1.6 cm
| Design | |
| Appliance placement | Fully built-in |
| Product size | Full size (60 cm) |
| Door colour | Not applicable |
| Control type | Touch |
| Built-in display | Y |
| Display type | LCD |
| Built-in water softener | N |
| Adjustable water softener | Y |
| Outlet hose length | 1.3 m |
| Hose diameter | 1.6 cm |
| Water fill | Cold |
| Upper basket adjustable height | Y |
| Upper basket adjustable height levels | 4 |
| Maximum dish size (upper basket) | 18.5 cm |
| Maximum dish size (lower basket) | 29.5 cm |
| Cutlery compartment type | Drawer |
| Removable cutlery basket | Y |
| Additional cutlery tray | Y |
| Tub material | Stainless steel |
| Door hinge | Fixed |
| Self-balancing hinge | Y |
| Performance | |
| Number of place settings | 16 place settings |
| Number of washing programs | 8 |
| Noise emission class | B |
| Noise level | 43 dB |
| Dishwashing programs | Steam |
| Drying system | Active ventilation |
| Number of temperature settings | 5 |
| Temperature (max) | 70 °C |
| Cycle time | 228 min |
| Cycle time (quick washing program) | 30 min |
| Delayed start timer | Y |
| Delay start (max) | 24 h |
| Extra dry | Y |
| Overflow protection | Y |
| Fast+ function | Y |
| Ergonomics | |
| Automatic door opening | Y |
| Multitab option | Y |
| Adjustable rinse dosage | Y |
| Child lock | N |
| Adjustable feet | Y |
| Floor indicator light | Y |
| Rinse aid indicator | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class | B |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Energy consumption per cycle | 0.664 kWh |
| Water consumption per cycle | 9.5 L |
| Energy consumption per 100 cycles | 66 kWh |
| Connected load | 2100 W |
| Heater power | 1800 W |
| Power consumption (off) | 0.5 W |
| AC input voltage | 220-240 V |
| AC input frequency | 50 Hz |
| Current | 13 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 598 mm |
| Depth | 550 mm |
| Height | 818 mm |
| Weight | 40.8 kg |
| Depth with door open | 115 cm |
| Height under worktop | 82 cm |
| Package width | 644 mm |
| Package depth | 661 mm |
| Package height | 859 mm |
| Package weight | 43.3 kg |
| Custom panel weight (min) | 3 kg |
| Custom panel weight (max) | 9 kg |
| Other features | |
| Washing class | A |
| Logistics data | |
| Wood packaging weight | 450 g |
| Harmonized System (HS) code | 84221100 |
Arçelik A.Ş. (BEKO)
Via Elettrodomestici 22
34000 - Istanbul
Turchia
CONTATTI
Tel: +90 212 1234567
Mail: info@beko.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Arçelik A.Ş. (BEKO)
Via Elettrodomestici 22
34000 - Istanbul
Turchia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details