Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

Nokia G11, 16.6 cm (6.52"), 4 GB, 64 GB, 13 MP, Android 11, Charcoal
| Display | |
| Display diagonal | 16.6 cm (6.52") |
| Display resolution | 1600 x 720 pixels |
| Screen shape | Flat |
| Display type | IPS |
| Maximum refresh rate | 90 Hz |
| Touchscreen type | Capacitive |
| Processor | |
| Processor frequency | 2 GHz |
| Processor family | Unisoc |
| Processor model | T606 |
| Processor cores | 8 |
| Storage | |
| RAM capacity | 4 GB |
| Internal storage capacity | 64 GB |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash) |
| Maximum memory card size | 512 GB |
| Camera | |
| Rear camera type | Triple camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 13 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Third rear camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 8 MP |
| Rear camera flash | Y |
| Flash type | LED |
| Network | |
| SIM card capability | Dual SIM |
| Mobile network generation | 4G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 3G standards | WCDMA |
| 4G standard | LTE |
| Wi-Fi | Y |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Y |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Near Field Communication (NFC) | Y |
| Ports & interfaces | |
| USB port | Y |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB version | 2.0 |
| Headphone connectivity | 3.5 mm |
| Messaging | |
| Short Message Service (SMS) | Y |
| Multimedia Messaging Service (MMS) | Y |
| Y | |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Charcoal |
| Housing material | Polycarbonate (PC) |
| Performance | |
| Fast charging | Y |
| Fingerprint reader | Y |
| Face recognition | Y |
| USB On-The-Go support | Y |
| Navigation | |
| Position location | Y |
| GPS (satellite) | Y |
| GLONASS | Y |
| Galileo | Y |
| Multimedia | |
| FM radio | Y |
| Software | |
| Platform | Android |
| Operating system installed | Android 11 |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Removable battery | N |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 189 g |
| Width | 75.9 mm |
| Depth | 8.5 mm |
| Height | 164.6 mm |
| Packaging content | |
| AC adapter included | Y |
| Quick start guide | Y |
| Screen protector | Y |
| Cables included | USB Type-C |
| Other features | |
| Touchscreen | Y |
Nokia Corporation
Via Comunicazioni 30
100 - Helsinki
Finlandia
CONTATTI
Tel: +358 9 123456
Mail: info@nokia.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Nokia Corporation
Via Comunicazioni 30
100 - Helsinki
Finlandia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details