Garanzia3 Gr3V500 – 3-Year...
Price €45.90
Garanzia3 Gr3V500 3-Year Extended Warranty Coverage for Products up to €500

LG 43BN70U-B, 109.2 cm (43"), 3840 x 2160 pixels, 4K Ultra HD, 8 ms, Black
| Display | |
| Display diagonal | 109.2 cm (43") |
| Display resolution | 3840 x 2160 pixels |
| Native aspect ratio | 16:9 |
| Touchscreen | N |
| HD type | 4K Ultra HD |
| Panel type | IPS |
| Display brightness (typical) | 350 cd/m² |
| Response time | 8 ms |
| Display surface | Matt |
| Screen shape | Flat |
| Supported graphics resolutions | 3840 x 2160 |
| Aspect ratio | 16:9 |
| Contrast ratio (typical) | 1000:1 |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Pixel pitch | 0.2451 x 0.2451 mm |
| Digital horizontal frequency | 30 - 135 kHz |
| Digital vertical frequency | 56 - 61 Hz |
| NTSC coverage (typical) | 72% |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | Y |
| Built-in camera | N |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 10 W |
| Design | |
| Market positioning | Gaming |
| Product colour | Black |
| Certification | Reach |
| Ports & interfaces | |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Y |
| USB Power Delivery up to | 60 W |
| HDMI | Y |
| HDMI ports quantity | 4 |
| HDMI version | 1.4/2.0 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.2 |
| Headphone out | Y |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Y |
| Panel mounting interface | 200 x 200 mm |
| Cable lock slot | Y |
| Tilt angle range | -5 - 10° |
| On Screen Display (OSD) languages | Dutch, English, Spanish, Finnish, French, Italian, Polish, Portuguese, Russian, Swedish |
| Number of OSD languages | 17 |
| Tilt adjustment | Y |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | G |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 59 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 82 kWh |
| Power consumption (typical) | 70 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| AC input voltage | 100 - 240 V |
| AC input frequency | 50/60 Hz |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Packaging content | |
| Cables included | RS-232, USB Type-C |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | RoHS |
LG Electronics Europe B.V.
Krijgsman 1
1186 DM - Amstelveen
Paesi Bassi
CONTATTI
Tel: +31 20 456 3131
Mail: info@lge.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
LG Electronics Europe B.V.
Krijgsman 1
1186 DM - Amstelveen
Paesi Bassi
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Click here to get more details