Garanzia3 Gr3V500 – 3 Jahre...
Preis 45,90 €
3 Jahre Garantieverlängerung für Produkte mit einem Wert von bis zu 500 €

Samsung Galaxy SM-A176BZKDEUB, 17 cm (6.7"), 1080 x 2340 pixels, 8 GB, 256 GB, 50 MP, Black
| Display | |
| Display diagonal | 17 cm (6.7") |
| Display resolution | 1080 x 2340 pixels |
| Screen shape | Flat |
| Display technology marketing name | Super AMOLED |
| Display number of colours | 16 million colours |
| Maximum refresh rate | 90 Hz |
| Processor | |
| Processor family | Samsung Exynos |
| Processor cores | 8 |
| Processor boost frequency | 2.4 GHz |
| Storage | |
| RAM capacity | 8 GB |
| Internal storage capacity | 256 GB |
| User memory | 234.5 GB |
| Compatible memory cards | MicroSD (TransFlash), MicroSDHC, MicroSDXC |
| Maximum memory card size | 2 TB |
| Camera | |
| Rear camera type | Triple camera |
| Rear camera resolution (numeric) | 50 MP |
| Second rear camera resolution (numeric) | 5 MP |
| Macro camera resolution (numeric) | 2 MP |
| Rear camera aperture number | 1.8 |
| Second rear camera aperture number | 2.2 |
| Third rear camera aperture number | 2.4 |
| Digital zoom | 10x |
| Front camera type | Single camera |
| Front camera resolution (numeric) | 13 MP |
| Front camera aperture number | 2 |
| Rear camera flash | Yes |
| Video capture resolution (max) | 1920 x 1080 pixels |
| Maximum frame rate | 120 fps |
| Resolution at capture speed | 1920x1080@30fps |
| Image stabilizer type | Optical Image Stabilization (OIS) |
| Network | |
| SIM card capability | Hybrid Dual SIM |
| Mobile network generation | 5G |
| SIM card type | NanoSIM |
| 3G standards | WCDMA |
| 5G standard | Sub6 FDD, Sub6 TDD |
| Top Wi-Fi standard | Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Wi-Fi standards | 802.11a, 802.11b, 802.11g, Wi-Fi 4 (802.11n), Wi-Fi 5 (802.11ac) |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.3 |
| 3G bands supported | 850,900,1900,2100 MHz |
| 4G bands supported | 700,800,850,900,1800,1900,2100,2300,2500,2600 MHz |
| 5G bands supported | 700,800,850,900,1800,2100,2300,2500,2600,3500,3700 MHz |
| Wi-Fi Direct | Yes |
| Ports & interfaces | |
| USB connector type | USB Type-C |
| USB version | 2.0 |
| Headphone connectivity | USB Type-C |
| Navigation | |
| Position location | Yes |
| GPS (satellite) | Yes |
| BeiDou | Yes |
| Galileo | Yes |
| Quasi-Zenith Satellite System (QZSS) | Yes |
| Design | |
| Form factor | Bar |
| Product colour | Black |
| Multimedia | |
| Speakers | Mono |
| Audio formats supported | 3GA, AAC, AMR, AWB, FLAC, IMY, M4A, Mid, MIDI, MP3, MXMF, OGA, OGG, OTA, RTTTL, RTX, WAV, XMF |
| Video formats supported | 3G2, 3GP, AVI, FLV, M4V, MKV, MP4, WEBM |
| Software | |
| Platform | Android |
| Battery | |
| Battery capacity | 5000 mAh |
| Continuous video playback time | 18 h |
| Weight & dimensions | |
| Weight | 192 g |
| Width | 77.9 mm |
| Depth | 7.5 mm |
| Height | 164.4 mm |
| Other features | |
| Repairability index | 3.1 |
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
CONTATTI
Tel: +39 02 4888 1
Mail: info@samsung.com
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
Samsung Electronics Italia Spa
Via Mike Bongiorno, 9
20124 - Milano
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Klick hier weitere Informationen zu erhalten