Garanzia3 Gr3V500 – 3 Jahre...
Preis 45,90 €
3 Jahre Garantieverlängerung für Produkte mit einem Wert von bis zu 500 €

Smeg Master BG91X2, Freestanding cooker, Stainless steel, Rotary, Touch, Stainless steel, Top front, Gas
| Design | |
| Product type | Freestanding cooker |
| Product colour | Stainless steel |
| Handle colour | Stainless steel |
| Control type | Rotary, Touch |
| Control position | Top front |
| Built-in display | Yes |
| Hob | |
| Hob type | Gas |
| Number of cooking zones | 5 zone(s) |
| Number of gas cooking zones | 5 zone(s) |
| Cooking zone 1 position | Left front |
| Cooking zone 1 power source | Gas |
| Cooking zone 1 type | Large |
| Cooking zone 1 power | 2900 W |
| Cooking zone 2 position | Left rear |
| Cooking zone 2 power source | Gas |
| Cooking zone 2 type | Medium |
| Cooking zone 2 power | 1800 W |
| Cooking zone 3 position | Central |
| Cooking zone 3 power source | Gas |
| Cooking zone 3 type | Extra large |
| Cooking zone 3 power | 4000 W |
| Cooking zone 4 position | Right rear |
| Cooking zone 4 power source | Gas |
| Cooking zone 4 type | Medium |
| Cooking zone 4 power | 1800 W |
| Cooking zone 5 position | Right front |
| Cooking zone 5 power | 1000 W |
| Oven | |
| Oven size | Large |
| Oven power source | Electric |
| Oven position | Bottom |
| Oven net capacity | 115 L |
| Oven gross capacity | 129 L |
| Oven power | 2900 W |
| Grill | Yes |
| Grill power | 1700 W |
| ECO mode | Yes |
| Oven thermostat range | 50 - 260 °C |
| Removable door glass | Yes |
| Lamp type | Halogen |
| Convection cooking | Yes |
| Easy to clean (oven) | Yes |
| Ergonomics | |
| Oven timer | Yes |
| Power | |
| Energy efficiency class | A |
| Connected load (gas) | 11400 W |
| AC input voltage | 380/415 V |
| AC input frequency | 50 - 60 Hz |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| Energy consumption (forced convection) | 0.98 kWh |
| Weight & dimensions | |
| Width | 900 mm |
| Depth | 600 mm |
| Height | 900 mm |
| Weight | 69.9 kg |
| Packaging data | |
| Package weight | 800 kg |
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
CONTATTI
Tel: +39 0522 8211
Mail: smeg@smeg.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Klick hier weitere Informationen zu erhalten