Garanzia3 Gr3V500 – 3 Jahre...
Preis 45,90 €
3 Jahre Garantieverlängerung für Produkte mit einem Wert von bis zu 500 €

Smeg Concert CX60GMX, Freestanding cooker, Stainless steel, Rotary, Stainless steel, Stainless steel, Front
| Design | |
| Product type | Freestanding cooker |
| Product colour | Stainless steel |
| Handle colour | Stainless steel |
| Housing material | Stainless steel |
| Control type | Rotary |
| Control position | Front |
| Cord length | 1.15 m |
| Built-in display | No |
| Hob | |
| Hob type | Gas |
| Gas type | Natural Gas (NG) |
| Top surface type | Enamel steel |
| Number of cooking zones | 4 zone(s) |
| Number of gas cooking zones | 4 zone(s) |
| Number of electric cooking zones | 0 zone(s) |
| Electronic ignition | Yes |
| Electronic ignition type | One hand ignition |
| Cooking zone 1 position | Left front |
| Cooking zone 1 power source | Gas |
| Cooking zone 1 type | Large |
| Cooking zone 1 power | 3000 W |
| Cooking zone 2 position | Left rear |
| Cooking zone 2 power source | Gas |
| Cooking zone 2 type | Medium |
| Cooking zone 2 power | 1800 W |
| Cooking zone 3 position | Right rear |
| Cooking zone 3 power source | Gas |
| Cooking zone 3 type | Medium |
| Cooking zone 3 power | 1800 W |
| Cooking zone 4 position | Right front |
| Cooking zone 4 power source | Gas |
| Cooking zone 4 type | Small |
| Cooking zone 4 power | 1000 W |
| Wok burner | No |
| Oven | |
| Oven size | Medium |
| Oven power source | Electric |
| Oven position | Bottom |
| Oven net capacity | 70 L |
| Oven gross capacity | 79 L |
| Grill | Yes |
| Grill power | 1700 W |
| Oven thermostat range | 50 - 260 °C |
| Oven door opening | Drop down opening |
| Oven door material | Glass |
| Number of glass door panels | 3 |
| Removable oven door | Yes |
| Lamp type | Halogen |
| Ergonomics | |
| Oven timer | Yes |
| Power | |
| Energy efficiency class | A |
| Connected load (gas) | 7650 W |
| AC input voltage | 220 - 240 V |
| Energy efficiency index (EEI) | 95.2 |
| Energy efficiency scale | A+++ to D |
| Energy consumption (forced convection) | 0.8 kWh |
| Energy efficiency class (old) | A |
| Current | 13 A |
| Weight & dimensions | |
| Width | 600 mm |
| Depth | 600 mm |
| Height | 900 mm |
| Weight | 46.3 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 670 mm |
| Package depth | 675 mm |
| Package height | 860 mm |
| Package weight | 53.2 kg |
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
CONTATTI
Tel: +39 0522 8211
Mail: smeg@smeg.it
____
Operatore economico con sede nell’UE che garantisce la conformità del prodotto alle normative richieste.
SMEG S.p.A.
Via Leonardo da Vinci, 4
42016 - Guastalla
Italia
Your RMA request has been submitted. We will pick up the item you wish to return within 6 days. We hope you understand that we only accept items for return if they have not been used or tampered with. Original packaging and accessories also need to be returned along with item.
Klick hier weitere Informationen zu erhalten